پنجشنبه , آذر ۲ ۱۳۹۶
خانه / اخبار / عامل تضعیف محبت در زندگی زناشویی

عامل تضعیف محبت در زندگی زناشویی

ایجاد محبت، مودت و رحمت در فضای خانوده از عوامل استحکام این محیط مقدس است. رهبر معظم انقلاب در بخشی از سخنان خود به برخی عوامل تضعیف محبت اشاره کردند.

از مهم ترین عوامل استحکام خانواده ایجاد محبت، مودت و رحمت در این فضاست. خداوند در قرآن می فرماید «وَ مِنْ آیاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِنْ أَنْفُسِکُمْ أَزْواجاً لِتَسْکُنُوا إِلَیْها وَ جَعَلَ بَیْنَکُمْ مَوَدَّهً وَ رَحْمَه… از آیاتش این است که از جنس خودتان زوجهایی برای شما خلق کرد تا با آنها آرامش بگیرید و بین شما مودت و رحمت قرار داد…» بنابراین پایه و اساس زندگی زناشویی وابسته به این موضوعات است و اگر نسبت به این امر کوتاهی صورت گیرد، عواقب ناگواری را در پی خواهد داشت.

رهبر معظم انقلاب در بخشی از سخنان خود در مراسم خطبه عقد سال۷۹ با هشدار نسبت به بی‌توجهی به احساسات همسران، آن را عامل تضعیف محب شمردند. ایشان در این باره فرمودند: «اگر زن و شوهرها نسبت به احساسات یکدیگر بی‌اعتنایی و بی‌توجهی کنند و به تدریج حالت بی‌محبّتی از یک طرف به وجود بیاید، چون بی‌محبّتی مرضی مسری است، حتماً به آن طرف دیگر هم سرایت می‌کند. این طوری است. نباید بگذارید، هر دو باید تلاش و کوشش کنید. این پایه اصلی است.»

درباره ی admin

همچنین ببینید

رسیدگی به جرایم انتخاباتی از وظایف قوه قضاییه

محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه وظیفه قوه قضاییه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.