چهارشنبه , بهمن ۴ ۱۳۹۶
خانه / اقتصادی / فروکش کردن قیمت تب میوه در بازار

فروکش کردن قیمت تب میوه در بازار

اتحادیه بارفروشان میوه و تره بار گفت: بعد از التهاب قیمت میوه در روز‌های پایانی سال گذشته و ابتدایی سال جاری با حاکم شدن رکود بر بازار قیمت ها کاهش یافت.

حسن صابری در گفتگو درباره وضعیت بازار میوه در تعطیلات نورزی اظهار کرد: بعد از افزایش قیمتی که در هفته گذشته و روزهای پایانی سال شاهد بودیم اکنون دوباره قیمت انواع میوه کاهش یافته است.

وی افزود: دولت به طور مرتب اقدام به توزیع پرتقال و سیب به قیمت مصوب به ترتیب ۳۹۰۰ تومان و ۳۵۰۰ تومان کرده که این امر در جلوگیری از افزایش لجام گسیخته میوه  تاثیر گذار بوده است.

رئیس اتحادیه بارفروشان میوه و تره بار ادامه داد: ۲۰۰ مغازه و میادین میوه و تره شهرداری تهران اقدام به توزیع میوه به نرخ مصوب کردند که این امر کماکان ادامه دارد.

وی تاکید کرد: برخلاف افزایش قیمت میوه در یک هفته ابتدایی گذشته  اکنون قیمت ها کاهش یافته است به طوری که موز که تا ۷ هزار تومان بالا رفته بود اکنون کمتر از ۵ هزار تومان قیمت دارد.

صابری اضهار داشت: برخلاف رویه هر ساله در هفته جاری با رکود مشخصی در میادین مرکزی میوه و تره‌بار مواجه هستیم که  این امر باعث کاهش ورود بار جدید به میادین میوه و تره بار و دپوی محصولات قبلی شده است.

وی با اشاره به افزایش قیمت نارنگی  گفت: از افزایش اولیه قیمت این محصول کاسته شده است و اکنون هر کیلوگرم از این محصول ۳ تا ۱۰ هزار تومان در میادین مرکزی میوه و تره بار به فروش می رسد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

اهرم فشار آمریکا برای گشودن پرونده برجام‌های دیگر

محاسبه طرف آمریکایی بر اساس الگوی ادراک‌شده از «برجام» این است که ابزار تحریم، هر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.