سه شنبه , آبان ۳۰ ۱۳۹۶
خانه / اقتصادی / هدایت سرمایه‌های مردم به‌سمت تولید

هدایت سرمایه‌های مردم به‌سمت تولید

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: اگر سرمایه‌ها که در اختیار مردم است به سمت تولید هدایت شود از ایجاد بازارهای کاذب جلوگیری می‌شود.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در خصوص راهکارهای اجرای شعار “اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال” اظهار کرد: باید کسانی مسئولیت تیم اقتصادی دولت را بر عهده بگیرند که دیدگاه و تفکر انقلابی داشته باشند. نکته دوم بحث واردات است که در سیاست‌های کلان کشور آمده است که باید هوشمندانه انجام شود و به هر کالایی که در داخل تولید می‌شود، اجازه واردات داده نشود و از طرفی هم بخش خصوصی و تولیدکنندگان داخلی بپذیرند که کالای با کیفیت در شأن ملت ایران تولید کنند.

وی افزود: دولت و نظام در مجموع باید یک نوع اعتماد سازی انجام دهند به طوریکه تمام سرمایه‌های پراکنده‌ای که در اختیار مردم است و نمی‌دانند آن را چگونه استفاده کنند در بازار سرمایه، بورس و فرابورس سرمایه‌گذاری کنند و همچنین خود واحدهای تولیدی بتوانند از این سرمایه‌ها در بخش تولید استفاده کنند.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی گفت: به جای اینکه بخواهیم مستقیماً یارانه دهیم باید تسهیلات ارزان قیمت را به تولید کنندگانی که یقین داریم وام دریافتی را در تولید مصرف می‌کنند، پرداخت کنیم.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه «سرمایه‌گذاری خارجی هم باید جذب شود» خاطرنشان کرد: وقتی این همه نقدینگی و سرمایه در اختیار مردم داریم چرا اعتماد خود مردم را جلب نکنیم. اگر همین سرمایه‌ها که در اختیار مردم است به سمت تولید هدایت شود از ایجاد بازارهای کاذب جلوگیری می‌شود.این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، گفت: در بخش واردات فقط از ترکیه ۲۵ درصد افزایش واردات مصرفی داشته‌ایم، این کالاها واسطه‌ای نبوده‌اند بنابراین این مسئله کل اقتصاد و اشتغال کشور را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

اهرم فشار آمریکا برای گشودن پرونده برجام‌های دیگر

محاسبه طرف آمریکایی بر اساس الگوی ادراک‌شده از «برجام» این است که ابزار تحریم، هر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.