جمعه , آذر ۳ ۱۳۹۶
خانه / اخبار / انتقال مدیریت بخشی از مترو تهران ـ کرج به شهرداری کرج

انتقال مدیریت بخشی از مترو تهران ـ کرج به شهرداری کرج

رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران از لزوم تفکیک مدیریت مترو تهران ـ کرج خبر داد.

احمد دنیامالی در تذکر پیش از دستور خود در سیصدو چهل‌ودومین جلسه علنی شورای شهر با اشاره به بازسازی خط ۵ مترو گفت: این خط مترو ۱۷ سال است که بهسازی نشده و لازم است  شهرداری، طرح یا لایحه‌ای بیاورد که بحث تفکیک حوزه جغرافیایی مترو تهران با کرج مشخص شود.

وی افزود: بالغ بر ۲۲۰۰ نیرو در این خط کار می‌کنند و سالانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان برای شهرداری تهران هزینه دارد؛ این در حالیست که بخشی از این خط مترو در محدوده جغرافیایی شهر تهران نیست و مرتب مترو را تهدید می‌کنند که چون پول ندارید برق مترو را قطع می‌کنیم.

رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه باید در قالب طرح و لایحه‌ای محدوده مترو در منطقه ۲۲ را به شهرداری تهران واگذار کرده و مابقی را به شهرداری کرج؛ گفت: همچنین می‌توانیم با تعیین “ایستگاه وردآورد” به عنوان ایستگاه مبادله‌ای، از ورود واگن‌های دوطبقه به ایستگاه صادقیه جلوگیری کرد.

دنیامالی با بیان اینکه هرچه سریع‌تر این مهم باید اجرایی شود افزود: قطعا عدم تفکیک حوزه مترو تهران ـ کرج باعث بروز مشکلاتی در آینده خواهد شد.
مهدی چمران رییس شورای شهر تهران نیز پیشنهاد کرد که دنیامالی به عنوان رییس کمیسیون حمل و نقل پیگیر لایحه‌ای پیرامون تفکیک باشد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

رسیدگی به جرایم انتخاباتی از وظایف قوه قضاییه

محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه وظیفه قوه قضاییه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.