پنجشنبه , آذر ۲ ۱۳۹۶
خانه / سیاسی / مدیران دولتی بگویند در حوزه اقتصاد مقاومتی چه فعالیتی انجام داده اند

مدیران دولتی بگویند در حوزه اقتصاد مقاومتی چه فعالیتی انجام داده اند

دبیر قرارگاه “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” شهرداری اصفهان با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، گفت: در یک سال گذشته ۱۴۳۴ اقدام عملی در شهرداری اصفهان انجام شد.
محمدرضا جان نثاری در همایش اقدام و عمل شهرداری اصفهان عصر امروز در کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان گفت: کمتر از دو ساعت از صدور فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی اولین جلسه با حضور شهردار اصفهان در محل گلستان شهدای این شهر برگزار شد که اولین مصوبه آن تشکیل قرارگاه اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل بود.

وی ادام داد: پس از آن ساختار تشکیلاتی این قرارگاه بدون اضافه شدن هیچ نیروی انسانی به بدنه شهرداری اصفهان تشکیل و الزامات آن استخراج شد.
دبیر قرارگاه اقتصاد مقاومتی شهرداری اصفهان با اشاره به بررسی سخنان رهبر معظم انقلاب از سال ۸۹ تا کنون، افزود: ایشان در این مدت بر کلید واژه اقتصاد مقاومتی تاکید داشتند که ۳۰ محور از سخنان ایشان به همراه ۲۴ محور مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و همچنین ۱۰ عنوان محورهای سخنرانی رهبر معظم انقلاب در سخنان خود در ابتدای سال در مشهد به عنوان اسناد بالادستی انتخاب شد.
وی اظهار کرد: از مجموع این محورها، ۲۴ محوری که در شهرداری اصفهان امکان اجرای آن وجود داشت انتخاب و از این میان ۱۰ محور اصلی به کلیه مناطق، سازمان ها، معاونت ها، مدیریت ها و کمیته های وابسته به شهرداری اصفهان ابلاغ شد.
جان نثاری اضافه کرد: در ۱۲ ماه گذشته ۸۸ جلسه در خارج از ساعات اداری برگزار شد و تلاش هایی برای اجرایی شدن مفاد این ۱۰ محور بررسی شد.
وی گفت: عدم خرید اجناس خارجی دارای مشابه داخلی، صرفه جویی، اصلاح الگوی مصرف، بهره گیری از فناوریهای دانش بنیان، مدیریت انرژی، مدیریت منابع مالی، شفاف سازی، افزایش ارزش افزوده، فرهنگسازی از مهمترین محورهای اقدام و عمل مجموعه مدیریت شهری اصفهان بود.
دبیر قرارگاه اقتصاد مقاومتی شهرداری اصفهان اظهار کرد: معاونت های شهرداری اصفهان ۴۰۵ اقدام، مناطق ۵۲۰ اقدام، سازمانها ۴۳۶ اقدام و شرکت ها ۶۴ اقدام و در مجموع ۱۴۳۴ اقدام عملیاتی در خصوص اقتصاد مقاومتی در یک سال گذشته در مدیریت شهری اصفهان اجرا شد.
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این مراسم، با اشاره به نقش انقلاب اسلامی ایران در خنثی سازی طرح های استکبار جهانی ، گفت: از بدو شکل گیری این انقلاب تهدیدهای نظامی، امنیتی، اجتماعی، فرهنگی و در نهایت اقتصادی برای مقابله با نظام اسلامی در دستور کار دشمن قرار گرفت.
رضا امینی اظهار کرد: راهبرد اقتصاد مقاومتی از مهمترین راهبردها برای مقاوم سازی اقتصاد کشور و خنثی سازی توطئه دشمن در حوزه اقتصادی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی بر آن تاکید ویژه دارند.
وی با تاکید بر ضرورت بهره گیری از محورهای اقتصاد مقاومتی، گفت: مجموعه مدیریت شهری اصفهان در این راستا برنامه های خوبی را در نظر گرفت و باید این مسیر ادامه یابد.
همچنین در این مراسم از کتاب “لبیک اقتصادی” در خصوص فعالیت های مدیریت شهری اصفهان در حوزه اقتصاد مقاومتی رونمایی شد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

“فهرست احتمالی بعضی از اعضای کابینه دوازدهم دولت روحانی

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی فهرست احتمالی بعضی از اعضای کابینه دوازدهم را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.