پنجشنبه , آذر ۲ ۱۳۹۶
خانه / اخبار / نرخ بیکاری کهگیلویه و بویراحمد

نرخ بیکاری کهگیلویه و بویراحمد

رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به کاهش ۴.۴ درصدی نرخ بیکاری استان گفت: طبق سرشماری سال ۹۵ نرخ جمعیت این استان نسبت به سال ۹۰ حدود ۱.۶۶ درصد افزایش یافته است.

حسن نوروزی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یاسوج اظهار داشت: طبق سرشماری سال ۹۵، جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد ۷۱۳ هزار و ۵۲ نفر است.

وی جمعیت کشور را در این سرشماری ۷۹ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۲۷۰ نفر عنوان کرد و افزود: طبق آمار سرشماری سال ۹۵، نرخ رشد جمعیت در کهگیلویه و بویراحمد ۱.۶۶ و در کشور ۱.۲۴ درصد بوده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: طبق این آمار ۵۵،۷ درصد از کل جمعیت استان شهرنشین و ۴۴.۳ درصد روستانشین هستند که نسبت به کشور که ۷۴ درصد جمعیت آن شهری است، استان ما هنوز هم از استان‌های روستانشین کشور محسوب می‌شود.

نوروزی عنوان کرد: همچنین طبق این آمار نرخ باسوادی کشور ۸۷،۶ درصد و نرخ باسوادی استان ۸۴.۴ درصد اعلام شده که از این لحاظ از میانگین کشوری پایین تر هستیم.

وی به جمعیت شهرستان‌های استان اشاره داشت و ابراز کرد: شهرستان بویراحمد ۲۹۹ هزار و ۸۸۵ نفر، کهگیلویه ۱۳۱هزار و ۳۵۱ نفر، گچساران ۱۲۴ هزار و ۹۶ نفر، بهمئی ۳۸ هزار و ۱۳۶ نفر، دنا ۴۲ هزار و ۹۳۹ نفر، چرام ۳۳ هزار و ۵۴۳ نفر، لنده ۲۱ هزار و ۸۱۲ نفر و باشت ۲۱ هزار و ۶۹۰ نفر اعلام شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: از لحاظ نسبت جنسیتی، ۵۰.۷ درصد جمعیت استان را مردان و ۴۹.۳ درصد آن را زنان تشکیل می‌دهند.

نوروزی به آخرین نرخ بیکاری استان اشاره داشت و گفت: طبق آمار اعلام شده توسط مرکز آمار، نرخ بیکاری استان از ۱۷.۷ درصد در سال ۹۴ به ۱۳.۳ درصد در سال ۹۵ کاهش یافت که از لحاظ مطلق کاهش بهترین عملکرد را در کشور داشتیم.

وی با اشاره به این کاهش ۴.۴ درصدی نرخ بیکاری، بیان کرد: از لحاظ رتبه بیکاری در بین استان‌های کشور ، از رتبه ۳۱ در سال ۹۴ به رتبه ۲۴ در سال ۹۵ ارتقا یافتیم.

درباره ی admin

همچنین ببینید

رسیدگی به جرایم انتخاباتی از وظایف قوه قضاییه

محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه وظیفه قوه قضاییه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.